TERCOPLAST POMÁHA OCHRANNÝMI PREPÁŽKAMI

alias

AKO PORAZIŤ KORONAVIRUS COVID-19

 

Ochranné prepážky, alebo zásteny z polykarbonátu, či z plexiskla sú aktuálnou témou ako chrániť seba, svojich zamestnancov pri styku s ľuďmi na pracoviskách, zákazníckych centrách, na predajných pultoch, profesionálnych vodičov verejnej dopravy, ...

My máme ten správny materiál. Polykarbonátové dosky lexan, ktoré nie sú krehké a ťažké ako sklo. Polykarbonátové platne Lexan Margard nepraskajú a sú odolnejšie voči poškriabaniu ako plexisklo. Na výrobu zástien, ochranných priehradok, či priečinkov odporúčame použiť plné polykarbonátové platne lexan, ktoré dizajnom pripomínajú sklenené tabule.

naša ponuka polykarbonátových dosiek: https://www.lexan.sk/plne-polykarbonatove-dosky/

naša ponuka plexiskla / PMMA: https://www.lexan.sk/plexisklo-pmma/

Z našich dosiek rýchlym a jednoduchým spôsobom ide vyrobiť mobilná zástena, ktorá aktuálne pomôže aj v ochrane proti šíreniu nákazy Covid-19.

Viac informácií o plných polykarbonátových platniach nájdete tu: https://www.tercoplast.sk/plne-platne 

 

Čo je COVID-19

Je to ochorenie infekčného pôvodu, ktoré je vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2. Tento vírus patrí do kmeňa Betacoronavirus. Jeho počiatok existencie nastal v decembri 2019 v meste Wu-Chan, Čína.

Bol prvýkrát identifikovaný u ľudí, ktorí mali závažné respiračné ochorenie. Vírus atakuje hlavne dýchací systém a môže vyvolať aj ťažký zápal pľúc, ktorý môže viesť až k smrti nakazeného jedinca.

Kde to začalo?

Odhaduje sa, že miestom vzniku bola Čína. Presnejšie trh so živými zvieratami Huanan Seafood Market. Tu prvýkrát nastal prenos mutovaného koronavírusu zo zvierat na človeka. No a po krátkom čase sa žiaľ potvrdil aj prípad prenosu daného vírusu z človeka na človeka. Vtedy mu už v šírení ľudskou populáciou žiaľ nestálo nič v ceste. Boli sme absolútne nepripravení.

Ako sa prenáša?

Prenos je možný kvapôčkami pri kašli, alebo kýchaní. Prenos nastáva aj v priebehu trvania inkubačnej doby. Inkubačná doba koronavírusu COVID-19 je od dvoch do štrnástich dní, a to žiaľ aj bez príznakov ochorenia šíriteľa. Ohrozeným je každý kto sa zdržiava pri nakazenej osobe zhruba štvrťhodinu a viac vo vzdialenosti do dvoch metrov. Šírenie nákazy je možné aj kontaminovanými predmetmi, jedlom a je preukázané vylučovanie vírusu aj močom.  

Ako postupovať?

V našom produktovom portfóliu máme k dispozícii plné polykarbonátové dosky. Na prvý pohľad vyzerajú ako sklo a ľudia si ich mylne zamieňajú za plexisklo, ktoré však nevydrží porovnateľné mechanické či tepelné zaťaženie.      

Tu sú typy, ktoré TERCOPLAST odporúča ako najvhodnejšie pre vytvorenie ochrannej zásteny: https://www.tercoplast.sk/plne-platne 

Lexan polykarbonátová doska je najkvalitnejšia doska spomedzi všetkých typov polykarbonátových dosiek

 

Typy polykarbonátových platní:

1.
plná polykarbonátová doska Lexan 9030, číra,
nárazuodolná
https://www.tercoplast.sk/lexan-9030
2.
plná polykarbonátová doska Lexan Exell D, číra,
nárazuodolná, UV ochrana
https://www.tercoplast.sk/lexan-exell-d
3.
plná polykarbonátová doska Lexan Margard MR5E,
číra, vytvrdená, UV ochrana, chemická odolnosť
https://www.tercoplast.sk/lexan-margard-2
4.
plná polykarbonátová doska Lexan Extrite, číra,
 nárazuodolná, z jednej strany vytvrdená,                                                UV a chemická ochrana

 

 

Vybrané dosky vám narežeme, pripravíme, doručíme.

 

Konštrukcia môže byť vyhotovená len z čelnej steny s podstavcom, alebo aj v kombinácii s bočnicami a to v rôznych požadovaných rozmeroch.

 

   

Ak máte obchodnú prevádzku, zákaznícke centrum, kontaktné miesto ... z našich plných polykarbonátových platní je možné jednoducho vytvoriť ochrannú zástenu rôznych tvarov a rozmerov. Rýchlo umiestniť na predajný pult, či pracovné miesto a samozrejme aj následne rýchlo odstrániť, či premiestniť.

Pred pár mesiacmi mnoho ekonómov predpovedalo nástup novej ekonomickej krízy, nárast nezamestnanosti, pokles dopytu v priemysle a následne aj kúpyschopnosť obyvateľstva. A to naprieč celým svetom, EU a teda aj Slovenskej, či Českej republiky.

Povedzme si úprimne, krízu tu máme, žiaľ nielen ekonomickú ale hlavne krízu ľudskosti, ohľaduplnosti a strachu o životy ľudí a celej našej populácie. Až následne sa objavia ekonómovia, ktorí budú vyrátavať miliardové straty. Koho však v strachu o svoj život toto zaujíma?

Budeme radi ak môžeme pomôcť k ochrane všeobecného zdravia ľudí.

Pre bližšie informácie, alebo technické poradenstvo kontaktujte našich špecialistov na obchodnom oddelení.

https://www.tercoplast.sk/kontakt

https://www.tercoplast.cz/kontakt

 

 

Ako sa chrániť?

 • umývať si ruky (mydlom a čistou vodou).
  • ak nie je k dispozícii voda a mydlo, tak použite dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu,
 • nedotýkať sa očí, úst ani nosa neumytými rukami,
 • pri kašľaní a kýchaní si zakrývať nos. Najideálnejšie je pomocou jednorázovej vreckovky, ktorú následne odhodiť do koša. Ak nie je k dispozícii, tak kýchať do vnútornej oblasti svojho lakťa, paže.
 • vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi ktorí majú príznaky chrípky, alebo nádchy,
 • dodržiavať bezpečnú vzdialenosť 2metre. Vírus sa však vie šíriť až na vzdialenosť 4,5metra,
 • byť čo najviac izolovaný v domácom prostredí,
 • pokiaľ je nevyhnutná medziľudská interakcia /nákup, práca, …/ vždy sa chrániť respirátorom, rúškom, šatkou, šálom, či iným dostupným prekrytím nosa a úst.
 

 

Dávajte si na seba pozor, buďte ohľaduplní a ľudskí.

Joomla SEF URLs by Artio

Všeobecné informácie

 • Obchodní podmínky
 • Dodací podmínky

Kontakt

 • +421 2 444 543 61
 • +421 905 204 821
 • +421 903 906 385
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Tercoplast slovenská vlajka

 • Zátišie 1
  831 03 Bratislava
  Slovenská republika

Tercoplast česká vlajka

Kontakt

 • +421 2 444 543 61
 • +421 903 906 385
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.